HUNTS FA: Cup final dates, venues and match officials announced
Huntingdonshire FA 2018 County Cup Finals
Wednesday 14 March 2018 ko 7.45pm
Lower Junior Cup Final
Venue: St Neots Town
Eaton Socon (A) v Houghton & Wyton Saturday Reserves
Referee: Stefan Lewis
Assistant Referees: Miroslav Belik & John Morris
4th Official: Phil Crossland
Wednesday 4 April 2018 ko 7.45pm
Junior Cup Final
Venue: St Neots Town
AFC Barley Mow v St Ives Rangers
Referee: Cliff Mills
Assistant Referees: Ryan Allison & Paul Gregory
4th Official: Ellis Mills
Wednesday 11 April 2018 ko 7.45pm
Intermediate Cup Final
Venue: St Neots Town
Eaton Socon v Somersham Town
Referee: Shaun Gregory
Assistant Referees: Rob Goldstone & Paul Dobbs
4th Official: Josh Crofts
Friday 13 April 2018 ko 7.30pm
Under 18 Cup Final
Venue: Eynesbury Rovers
St Neots Town v Godmanchester Rovers
Referee: Richard Hart
Assistant Referees: Zahid Bashir & Chris Martin
4th Official: Lewis Smith
Tuesday 17 April 2018 ko 7.30pm
Under 15/16 Girls Cup Final
Venue: Yaxley
St Ives Rangers Colts U16 v Ramsey Colts FD U15
Referee: Emma Hunt
Assistant Referees: Jade Vaughan & Madison Clark
4th Official: Lauren Dobbs
Friday 20 April 2018 ko 7.30pm
Under 16 Cup Final
Venue: Yaxley
St Neots Town v Godmanchester Town
Referee: Damon Pywell
Assistant Referees: Martyn Allen & Nadeem Hanna
4th Official: Paul Bannister
Tuesday 24 April 2018 ko 7.45pm
Sunday Cup Final
Venue: Yaxley
Catworth v Peterborough ICA Sunday Columbo
Referee: Oliver Potter
Assistant Referees: Andrew Ward & Ashley Yeomans
4th Official: Will Hardie
Friday 27 April 2018 ko 7.00pm
Under 13 Cup Final
Venue: Yaxley
Stanground Sports or Buckden Juniors (4/3) v Yaxley Juniors
Referee: Michael D’Santos
Assistant Referees: Lewis White & Alessio Basile
4th Official: Graham McMillan
Sunday 29 April 2018 ko 10.30am
Under 14 Cup Final
Venue: Yaxley
St Neots Town v St Ives Town
Referee: Devon Wallwein
Assistant Referees: Lewis Baldry & Joe Whitney
4th Official: Paul Doyle
Sunday 29 April 2018 ko 1.00pm
Under 15 Cup Final
Venue: Yaxley
Park Farm Pumas v Godmanchester Town
Referee: Martin Brock
Assistant Referees: Stefan Renwick & Oscar Butler
4th Official: Mark Newman
Wednesday 2 May 2018 ko 7.45pm (may change to Tuesday 1 May)
Senior Challenge Cup Final
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdVenue: Losing team from semi-final between Eynesbury Rovers & Yaxley will host the final
Eynesbury Rovers or Yaxley (13/03) v St Neots Town
Referee: Ashley List
Assistant Referees: Andrew Hitchcox & Scott Hamilton
4th Official: Brian O’Sullivan
Friday 4 May 2018 ko 6.30pm
Under 13 9v9 Final
Venue: Somersham Town
Brampton Spartans U13 Red or Stilton United Colts U13 (4/3) v Stukeley Meadows Youth or Fenstanton Youth (3/3)
Referee: Alex Setchell
Assistant Referees: Joe Lynn & Sam Routs
4th Official: Euan Hamilton
Sunday 6 May 2018 ko 10.30am
Under 12 9v9 Final
Venue: Somersham Town
Huntingdon Town Rowdies White or St Neots Town (17/3) v Buckden Juniors Buzzards or Hemingford Colts Black (18/3)
Referee: Corey Howard
Assistant Referees: Ben Goldstone & Sam Wilson
4th Official: Tom Banham
Sunday 6 May 2018 ko 1.30pm
Under 13/14 Girls Cup Final
Venue: Somersham Town
ICA Sports Youth Girls U14 v Yaxley Juniors U14 Girls
Referee: Chloe Smith
Assistant Referees: Abby Townsend & Mia Chiarizia
4th Official: Joshua Brown